Merkezi Denver’da (ABD) bulunan Gates Corporation, endüstriyel, hidrolik, zirai ve otomotiv uygulamalarında yüksek teknoloji ürünü kauçuk kayışlar ve hortumların önde gelen üreticisidir.

Gates tüm önemli otomobil ve makine üreticilerine olduğu gibi aynı zamanda yedek parça pazarına da tedarikte bulunmaktadır. Orijinal ekipman üreticileriyle kurduğu yakın işbirliği sayesinde Gates, tasarım ve üretim yöntemlerinde liderliği elinde tutmaktadır. Dünya genelinde neredeyse tüm otomobil üreticilerinin tedarikçisi konumunda olan Gates, kayış tahrik sistemleri ile de dünyanın dört bir yanındaki orijinal ekipman üreticileri tarafından tercih edilmektedir

Hizmet Sektörleri

-         Otomotiv imalat

-         Nakliyat

-         Tarım

-         Madencilik

-         İnşaat

-         Ofis ekipmanı

-         Bilgisayar teknolojisi

-         Gıda

Belçika (Genel Merkez), Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Rusya, Afrika, Turkiye gibi bölgelerde satış ofislerinin yanı sıra üretim tesisleri de bulunmaktadır.

Tüm Gates Güç Aktarım işlemleri ISO 9001 ve ISO 14001 onaylıdır. Uluslararası ISO 9000 ve QS -9000 kalite tescilinin yanı sıra Gates ayrıca, VDA 6, EAQF ve TS16949 gibi otomotiv endüstrisinde uygulanan belirli standartlar için de sertifika almıştır.

Kayış ve hortumda dünya genelinde bir tedarikçi olarak Gates, işini yürüttüğü hem bölgesel hem de global ortamda üstlendiği sorumlulukların farkındadır. Gates’in amaçlarından biri de ilgili yerel, ulusal ve uluslararası mevzuat ve mesleki kurallara uymak ve kendi ürün ve hizmetlerinin çevreyi olumsuz etkilemesini önlemektir. Çevreye karşı bu duyarlılığı nedeniyle birçok Gates işletmesi ISO 14001 sertifikasını almış olup yakın gelecekte bunu diğerleri de izleyecektir.

Ürün Grupları:

-         Kayışlar (kanallı kayış, triger kayışı, v-kayışı)

-         Kitler (kanallı kayış- gergi kitleri, triger kiti, devirdaimli triger kiti)

-         Gergi Rulmanı,

-         Grank Kasnağı,

-         Devir Ayar Rulmanı,

-         Termostat,

-         Hortumlar

-         Kilit Yakıt Deposu Kapağı

-         Radyatör kapağı

-         Montaj Aletleri ve Kiti

-         Adaptör