NSK Ltd. 1914 yılında kurulan Nippon Seiko Limited Şirketi'nin işlerini devralmak için 1916 yılında kurulmuştur. Japonya'nın ilk rulman üreticisi olarak Osaki-machi, Ebara-gun, Tokyo'da (şimdi Osaki, Shinagawa-ku, Tokyo) ticaret yapmaya başlamıştır. 100 yıla yaklaşan geçmişi ile NSK, (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) yerel bir rulman tedarikçisinden, küresel pazarda faaliyet gösteren rulman ve otomotiv ürünleri tedarikçisine dönüşmüş bir Japon firmasıdır.

Bugün NSK 29 ülkede 28.500 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. NSK, eksiksiz rulman portföyüne ilave olarak, hassas parçalar ve mekanik ürünler ile birlikte otomotiv endüstrisi için tekerlek rulman üniteleri ve elektrikli direksiyon sistemlerininde dahil olduğu sistem ve destek parçaları geliştirmekte ve üretmektedir.

Günümüzde NSK Avrupa kıtası dahilindeki satışlarını İngiltere, Polonya ve Almanya' daki üretim tesisleri, Almanya, Hollanda ve İngiltere'deki lojistik merkezleri ve Almanya, İngiltere, Fransa ve Polonya'daki teknoloji merkezleriyle desteklemektedir. 1990 yılında ise İngiltere’nin Newark kentinde, ünlü Avrupalı rulman üreticisi olan UPI grubunu satın alarak, rulman markası olan RHP markasını bünyesine katmıştır.

Endüstriyel, lineer ve hassas ürün teknolojileri (EIBU), otomotiv endüstrisi için rulmanlar ve direksiyon sistemleri (EABU ve ESBU) olmak üzere uygulama odaklı üç ana iş birimlerine ayrılmıştır.

Ürün Grupları:

-         NSK endüstriyel ürünler iş birimi (EIBU- European Industrial Business Unit)

Bilyalı Rulmanlar, Silindirik Makaralı Rulmanlar, Konik Makaralı Rulmanlar, Oynak Makaralı Rulmanlar, Eksenel Rulmanlar, Yüksek Hassasiyetli Rulmanlar, Vidalı Miller, Lineer Yataklar, Mekatronik ve Yüksek Hassasiyetli Ürünleri de içeren diğer Lineer bileşenler.

-         NSK otomotiv iş birimi (EABU- European Automotiv Business Unit)

Tekerlek Poyraları,  Orta ölçekteki Tek Sıralı Bilyalı Rulmanlar, Şanzımanlar için Konik ve İğneli Rulmanlar, Su pompaları için Integral Şaftlı Rulmanlar ve A/C Kompresörler için Manyetik Kavramalı Rulmanlar

-         NSK direksiyon sistemleri iş birimi (ESBU- European Steering Business Unit)

Enerji emilim sistemlerine entegre edilmiş, Manuel ve Elektrikli Ayarlanabilir Emniyetli Direksiyon Kolonları; Enerji Emilimi Kapasiteli, Elektrikli Direksiyon Emniyetli Direksiyon Kolonları; Yerleşik Elektrik Direksiyonlu Direksiyon Kolonları ve Direksiyon Kremayerleri; Rot Çubuklu Direksiyon Kremayerleri, Ara Milleri, Kardan Mafsalları, Çift Kardan Mafsalları, Sönümleme Üniteleri ve dahası...